Vesti
Postavljeno: 21.01.2012

Bez pobede u Podgorici

- Naš cilj je ulazak u Evropu, nismo blizu plasmana među četiri. Nama Budućnost ne leži, igraju agresivno, a individualno naši igrači ne znaju da igraju odbrane protiv takvih timova. Mi ćemo pokušati da budemo među sedam i obezbedimo Evropu, izjavio je Miroslav Nikolić, šef struke Radničkog Podeli ovaj članak sa:

Košarkaši Radničkog ostali su bez pobede u Podgorici gde ih je Budućnost nadigrala u završnici meča, pa je slavila pobedu rezultatom 93:86 (29:27, 22:19, 20:16, 22:24).

Porazom u 18. kola Jadanske lige, Kragujevčani su izjednačili odnos pobeda i poraza, sada imaju učinak - 8:8, dok je crnogorski predstavnik na Jadranu ubeležio 12. trijumf kojim je izbio na treće mesto ABA lige, s obzirom da je, posle Kragujevca, Partizan poražen i u Beogradu, od vodećeg Makabija.

Ključni igrač u redovima pobednika bio je Ivanović sa 20 poena i indeksom 24, po 14 poena imali su A. Popović i Anderson, a po 13 pogodaka upisali su Vitkovac i Dubljević. Još je i Milošević imao sedam poena, M. Popović - šest, a Mihailović - dva poena.

Najkorisniji igrač ovog meča bio je Sajmon sa indeksom korisnosti 28, uz ubeležen 31 poen (procenat šuta: 88 odsto, za dva poena 13/15), dva skoka i dve blokade. Kod Kragujevčana postignutim poenima su ga sledili Skot - 19, Pavković - 18 i Sinovec - 12 poena. Po svega tri poena imali su Marković i Gadeforš, i to su bili jedini igrači poenteri. Bez poena ostali su Bakić, Mijatović i povratnik Vuksanović, a u igru nisu ulazili novajlija Marjanović i tek oporavljeni Birčević. Zbog povrede Stojačić nije bio u sastavu.

*

Radnički je odlično počeo meč poenima Sajmona i Skota, ali je Budućnost odmah odgovorila serijom 7:0, i tako preuzela vođstvo. Od samog starta meča sudije su zauzele vrlo rigorozan, ali ujednačen kriterijum, koji je ipak više problema napravio Radničkom, jer su do kraja prve deonice svi bekovi gostiju osim kapitena Pavkovića imali po dve lične greške. Tu činjenicu je dobro koristio trener Podgoričana Radonjić, koji je postavljao napade za Aleksu Popovića, koji je zahvaljujući svojoj fizičkoj građi lako završavao napade leđima protiv bekova Radničkog.

Na drugoj strani, već smo navikli da je Dejvid Sajmon nerešiva enigma za svakog protivnika, pa je američki centar već na kraju prve četvrtine na svom kontu imao 11 poena. Radnički je sredinom druge četvrtine konstantno imao prednost do šest poena razlike, uz veoma raznovrsnu igru u napadu. Budućnost je držala priključak preko veoma talentovanog, 17-ogodišnjeg pleja Ivanovića, koji je zamenio u šestom minutu prvog organizatora igre Budućnosti Andersona, i za tih 14 minuta postigao 15 poena, uz samo jedan promašaj iz igre, i indeks korisnosti 17.

I pored toga, Radnički je držao prednost do 18. minuta igre, kada je Budućnost velikom serijom, i zahvaljujući lošoj igri u odbrani Gadeforša i Mijatovića uspela da preokrene rezultat, i na poluvreme ode sa prednošću od šest poena, 51:45.

Budućnost je u drugom poluvremenu nastavila gde je stala, i prednost je polako rasla. Stiven Marković nije imao svoj dan, a zajedno sa Pavkovićem nije bio dovoljno ubojit za izuzetno agresivnu odbranu Podgoričana, koja je na trenutke paralisala protok lopte Radničkog. Nerazumevanje Pavkovića sa Amerikancima Skotom i Sajmonom u par navrata rezultiralo je sa par izgubljenih lopti, što su Podgoričani znali da kazne i prvi put naprave dvocifrenu razliku sredinom treće četvrtine. Ta razlika je održana do kraja deonice, pa je Budućnost u poslednju četvrtinu ušla sa +9, 71:62.

Slično kao i na kraju treće četvrtine, na početku četvrte Radnički deluje smušeno u napadu, dezorganizovano u odbrani. Povreda Bratića koji nije ni doputovao u Podgoricu, kao i neulazak u igru nespremnog Birčevića, nateralo je Nikolića da prvi put ove sezone ukaže šansu Vuksanoviću. Budućnost je nastavila da koristi mismeč Popovića sa plejmejkerima Radničkog jako uspešno, tako da je bek Podgoričana došao do najbolje partije sezone +14 poena, uz samo jedan promašaj iz igre. Prednost Budućnosti na samo četiri minuta do kraja dostigla je maksimalnih 14 poena razlike, i tada se činilo da će domaćin samo mirno privesti utakmicu kraju.

Međutim, serija Radničkog od 8:0 na dva minuta do kraja dovela je Radnički samo na -6, i dala nadu Kragujevčanima da ipak mogu do trijumfa. Nadu im je raspršio Anderson, koji je pogodio trojku u poslednjim sekundama napada, i tako overio pobedu svog tima. Do kraja meča Sajmon je iskoristio ležerniju odbranu Budućnosti i uvećao svoj konto do fantastične brojke 31, uz čak jednu pogođenu trojku. Na drugoj strani najefikasniji je bio Ivanović sa 20 postignutih poena.

autor: Janko Glavonjić

*

Miroslav Nikolić
, šef struke Radničkog:

- Mi smo imali najteži raspored od svih, Makabi i Partizan kući, Cibona i Budućnost na strani i prezadovoljan sam sa dve pobede. Lakše mi je jer su se vratili Pavković i još neki igrači iz povreda, a Marjanović nije igrao jer još nije spreman. Naš cilj je ulazak u Evropu, nismo blizu plasmana među četiri. Nama Budućnost ne leži, igraju agresivno, a individulano naši igrači ne znaju da igraju odbrane protiv takvih timova. Mi ćemo pokušati da budemo među sedam, jer mislim da i sedmo mesto donosi plasman u Evropu.

U narednom kolu ABA lige Radnički počinje novu mini-seriju utakmica na domaćem terenu. Najpre, u subotu 28. januara od 17 časova dočekuje Hemofarm, ekipu koja još ne zna za pobedu na gostovanjima u ovoj sezoni. Potom 31. januara igra protiv Širokog, 4. februara u Kragujevac dolazi Crvena zvezda, a posle učešća na Kupu Radivoja Koraća (od 16. do 19. februara), Radnički će 25. februara da ugosti i Olimpiju.


BUDUĆNOST - RADNIČKI 93:86 (29:27, 22:19, 20:16, 22:24)

PODGORICA
Dvorana Morača
Gledalaca: 1.600
Sudije: Damir Javor, Andrej Jeršan, Matej Špendl (SLO)

BUDUĆNOST: Ivanović 20, Vitkovac 13, Dubljević 13, Popović 14, Anderson 14, Mihailović 2, Popović 6, Krstović 4, Radović, Bouldin, Rizvić, Milošević 7

RADNIČKI: Sajmon 31, Sinovec 12, Gadeforš 3, Skot 19, Pavković 18, Bakić, Vuksanović, Birčević, Mijatović, Marjanović, Marković 3, Stojačić


Foto: S: Prelević

Statistika
Galerija

Anketa

Domet Radničkog u ABA ligi?









Sve ankete
Medijska podrška