Vesti
Postavljeno: 11.05.2012

Derbi dostojan finala

- Ja znam kako se pobeđuje Partizan u Beogradu, ratnički, sa dosta građenja pod košem i trčanja, al mi kao da smo se uplašili, izjavio je Miroslav Muta Nikolić. - Nismo se snašli na protivničku zonsku odbranu, dok su oni dobro šutirali za tri poena i to je jedan od glavnih razloga poraza, rekao je Miljan Pavković Podeli ovaj članak sa:

Košarkaši Radničkog nisu uspeli da osvoje sam vrh Superlige Srbije jer su u 11. kolu pretrpeli poraz od Partizana 82:76 u neispunjenoj hali Pionir.

Aktuelni prvak sada ima devet pobeda i prvi je na tabeli, a odmah za njim ostaje kragujevački Radnički sa jednim uspehom manje.

Kada je u 26. minutu teren napustio najdominantniji centar regiona Dejvid Sajmon, zbog povrede levog kolena, počeo je da se nazire najveći objektivan problem Kragujevčana. Branjenje obruča postalo je znatno otežano. U tom trenutku Radnički je kontrolisao igru i vodio 50:48.

Međutim, osam minuta pre kraja meča, pri rezultatu 57:57, i drugi centar Radničkog je odstranjen sa parketa, Bobanu Marjanoviću je dosuđena isključujuća peta lična greška. A zapravo to je bila već druga njegova blokada, čemu je svedočio televizijski auditorijum, okarakterisana kao lična greška.

U nametnutim okolnostima, prekomponovani sastav trenera Nikolića uspevao je da parira rivalu do 38. minuta, kada je rezultatska "klackalica" davala blagu prevagu domaću - 73:71.

U poslednja tri minuta Radnički postiže svega pet poena, dok se Partizan najpre trojkom Bertansa odvaja na +5, a do kraja upisuje još šest poena što je donelo konačnih 82:76.

Snažnom otporu Kragujevčana najviše su doprineli Sinovec sa 16 i Skot sa 15 poena, odnosno najkorisniji igrač Pavković - sa osam poena. Pogotke su ubeležili svi igrači koji su izašli na teren.

Prevagu domaćinu obezbedio je pre svih Mačvan, najkorisniji igrač utakmice, sa 17 poena, a sledio ga je po efikasnosti nekadašnji igrač Radničkog Milosavljević sa 14 pogodaka.

Miroslav Muta Nikolić, trener Kragujevčana:

- Naša ekipa nije mogla da stigne do pobede, jer je u odlučujućim trenucima loše šutirala slobodna bacanja. Ja znam kako se pobeđuje Partizan u Beogradu, ratnički, sa dosta građenja pod košem i trčanja, al mi kao da smo se uplašili. Sajmon se povredio i pitanje je da li će igrati, a bez najkorisnijeg igrača regularnog dela Jadranske lige nismo mogli da trijumfujemo.

Miljan Pavković, kapiten Radničkog:

- Čestitam košarkašima Partizana na zasluženoj pobedi. Ova utakmica je bila bitnija za Partizan, jer naš cilj je da izborimo plasman u Jadransku ligu. Upravo zato oni su igrali nervozno, a mi opuštenije. Nismo se snašli na protivničku zonsku odbranu, dok su oni dobro šutirali za tri poena i to je jedan od glavnih razloga poraza.

(izvor izjava: tanjug.rs)

Ovom pobedom Beograđani su se revanširali Kragujevčanima za poraz u prvom delu prvenstva od dva poena razlike, a ujedno su stekli i preimućstvo u uzajamnom skoru ukoliko bi ekipe bile bodovno izjednačene posle svih 14 rundi Superlige.

U sledeća dva kola Radnički je domaćin. Najpre će u halu Jezero doći beogradski Radnički FMP 15. maja, susret je zakazan za 19 časova. Potom će gostovati i vršački Hemofarm 18. maja u istom terminu.

Superligaš Kragujevca završiće regularni deo prvenstva u Beogradu na gostovanju Crvenoj zvezdi 23. maja. U ciljanom plej-ofu, koji teoretski još nije obezbeđen, nastupao bi od 27. maja.

PARTIZAN – RADNIČKI 82:76 (23:19, 20:23, 14:13, 25:21)

Dvorana: Pionir
Gledalaca: 1.500
Sudije: Vojinović, Pecelj, Vorkapić

PARTIZAN: Kecman, Raduljica 11 (5sk), Lučić 8 (10sk), Milosavljević 14 (1-1 za dva, 5-3 za tri, 4-3 sl. Bacanja), Katić 8, Bešović, Božić 3, Čakarević 1, Džejms 7 (9-2 za dva, 5sk, 3as), Mačvan 17 (8-3 za dva, 3-2 tri, 6-5 sl.bacanja, 8sk, 5as), Anđušić 3, Bertans 10 (4-3 za tri)

RADNIČKI: Pavković 8 (7as), Sinovec 16 (3-2 za dva, 6-3 za tri, 3-3 sl.bacanja), Sajmon 5 (6sk), Marković 6, Birčević 6, Nešović, Bratić 3, Vuksanović, Marjanović 7, Skot 15 (9-4 za dva, 4-2 za tri), Mijatović 2, Bakić 8