Vesti
Postavljeno: 10.05.2012

Okršaj titulara i prvog izazivača

- Oni su broj jedan u Srbiji već duže vreme. Međutim, nisu jedini koji žele da budu na toj poziciji posle ove sezone, a naša ekipa smelo konkuriše za tako nešto, izjavio je Sajmon. - Partizanu se ne preti, ali je sportski nadati se pobedi, rekao je Bakić. - Nećemo se predavati, jesu oni favoriti, ali smo znali i da ih pobedimo tamo, poručio je Nikolić Podeli ovaj članak sa:

Košarkaši Radničkog i Partizana igraju u petak 11. maja od 18 časova najinteresantniju utakmicu regularnog dela Superlige Srbije. Nakon velikog srpskog derbija u 11. kolu može da bude razrešeno pitanje ko će zauzeti prvu poziciju na tabeli domaćeg prvenstva uoči plej-ofa do kojeg nas dele još svega četiri runde.

Ove sezone Crveni đavoli i crno-beli imaju uzajamni skor 2-2. U prvom delu prvenstva Kragujevčani su na svom terenu porazili Beograđane. Pre toga, Partizan je pobedio u Kupu Radivoja Koraća, dok je u Jadranskoj ligi svako ubeležio pobedu na domaćem terenu, a ova dva tima su završila takmičenje kao najbolji predstavnici Srbije u regionu.

Dejvid Sajmon - igrač godine u Jadranskoj ligi, najbolji košarkaš van Evrope, ujedno i najbolji centar regiona, ima svoje viđenje rivalstva između Radničkog i Partizana koje obeležava ovaj šampionat.

Sajmon: Oni su dobra ekipa, broj jedan su u Srbiji već duže vreme. Međutim, nisu jedini koji žele da budu na toj poziciji posle ove sezone, a naša ekipa smelo konkuriše za tako nešto. Imali smo vrlo dobre mečeve u ovoj sezoni, po dve pobede na obe strane i ne sumnjam da će i peti susret biti uzbudljiv. Iako je favorit i ovoga puta, Partizan nam izuzetno odgovara kao rival, naš stil igre se podudara sa onim što nas čeka sa druge strane terena. Naše ključne prednosti koje mogu da nam donesu treći trijumf nad prvakom biće jaka odbrana i skok. Na taj način smo rešili obe utakmice koje smo osvojili. Znam svoj zadatak u timu, kao i svaki saigrač, verujem da ćemo obradovati navijače kao što je to Radnički uradio u prvom delu prvenstva, ali i prošle godine u Beogradu u istom takmičenju. Osvežili smo se u pauzi koja je za nama, potpuno smo spremni za završnicu lige i ubeđen sam da je moguće da dopremo i do srpskog finala.

Izabranici Miroslava Mute Nikolića su se prošle sezone slavodobitno vratili iz Beograda gde su nadigrali prvaka posle furiozne završne četvrtine koju su dobili sa 12 poena razlike. Tada su domaću ligu završili u plej-ofu, što je stepenik koji bi Šumadinci da preskoče ove godine. Strateg kragujevačkog superligaša Miroslav Muta Nikolić i ove godine prvaka vidi kao favorita, ali ponovo bez pardona ulazi u okršaj titulara i prvog izazivača:

Nikolić: U Beogradu ćemo nastojati da Partizanu pružimo maksimalni otpor, videćemo gde smo mi, a gde su oni u ovom trenutku. Nećemo se predavati, jesu oni favoriti, ali smo znali i da ih pobedimo tamo. Videćemo kako ćemo se ponašati na beogradskom terenu. Protiv Mega Vizure mi je nedostajala jača motivacija igrača, u sledećem kolu toga neće biti. Ponavljam, naš cilj je da se do kraja prvenstva, u preostala četiri kola, izborimo za jednu od prve tri pozicije i tako obezbedimo Radničkom Jadransku ligu u sledećoj sezoni.

U proteklih deset kola Superlige ovi rivali su ostvarili po osam pobeda  i dva poraza. Radnički je izgubio od BKK Radničkog i Radničkog FMP - jednom u gostima, a Partizan je poražen od kragujevačkog Radničkog i Vojvodine - ni jednom na svom terenu. Jedan od najvećih boraca koje imaju Kragujevčani Boris Bakić u sutrašnjem odmeravanju snaga vidi poseban izazov za samopotvrđivanje:

Bakić: Očekuje nas teška utakmica, to je direktna borba za prvo mesto. Idemo tamo da damo svoj maksmimum i pokušamo da ih opet pobedimo u Superligi. Partizanu se ne preti, ali je sportski nadati se pobedi. Odlazimo u Beograd da se borimo sa Partizanom i da pokažemo da li smo za to prvom mesto ili ne.

Za delegata najzanimljivije utakmice prvenstva određen je Minić, a sudije će biti: Vojinović, Pecelj i Vorkapić.    

Direktnog prenosa utakmice Partizan-Radnički biće na TV Arena Sport 1 i RTS (snimci slede u kasnim noćnim satima i sutradan), a rezultat uživo moći će da prate i posetioci sajta KK Radnički.

Posle ovog kola, Radnički će još na svom terenu dočekati Radnički FMP 15. maja od 19 časova i Hemofarm tri dana kasnije u isto vreme, a u poslednjem kolu 23. maja gostovaće Crvenoj zvezdi.

Početak plej-ofa planiran je za 27. maj, a finalni susreti počinju 5. juna.


Galerija: KK Radnički-KK Partizan 79:77

Press

Video: KLS, 2010/11, 3. kolo: Partizan m:ts - Radnički 91:96, 4. kolo KLS: Radnički-Partizan 79:77