Arhiva vesti
Postavljeno: 21.02.2011

Savladana i Cibona

U kragujevačkoj dvorani Jezero košarkaši Radničkog dočekali Cibonu u meču 21. kola Jadranske lige i posle problema u prvom poluvremenu,u nastavku lako slavili sa 89:79. Stiven Marković kandidat za MVP-a kola sa 29 poena, 5 asistencija i 5 ukradenih lopti.

markovic radnickiPočetak meča pripada Zagrepčanima koji u 4. minutu imaju prednost od 2 poena (8:10). Izabranici Mute Nikolića nisu dobro ušli u meč, a jedini koji ih drži u igri je Stiven Marković koji je za Đavole postigao svih 8 koševa. Na drugoj strani, parira mu Bojan Bogdanović sa takođe 8 poena.

U nastavku Markoviću se pridružuje i sjajni Amerikanac Li sa 7 poena i  Vukosavljević sa 5, pa Kragujevčani uspevaju da preokrenu rezultat i na prvu pauzu odu sa 4 poena prednosti. Rezultat na kraju prve četvrtine je 27:23 za Đavole uz 13 poena Markovića. Bogdanović na drugoj strani zaustavljen na 11.

Početak druge četvrtine obeležila tehnička za Zubčića. Radnički preko Špice i ponovo Markovića dolazi do 8  poena prednosti (31:23).

Markovića je baš krenulo. Na koš Bogdanovića i trojku Vrbanca, Marković odgovara sa 2 uzastopne (trenutno 5). Marković je trenutno na brojci od 21 poena, a Radnički vodi sa +7 (37:30) .

Meč u Kragujevcu je bitan i zbog međusobnog odnosa srpskih i hrvatskih klubova na kraju sezone. Srbi trenutno imaju koeficijent 9.75, a Hrvati 9.25 i pobeda Đavola nad Cibonom bi donela veliku prednost Srbiji u borbi da sačuva 4. mesto u NLB ligi.

Cibona smanjila na +3 za Radnički preko sjajnog Bogdanovića. Problem Kragujevčanima bi mogli predstavljati faulovi. Čakarević i Džo Vukosavljević van igre trenutno sa po 3 penala.

Polovinom drugog  dela igre, Cibona trojkom Giričeka stiže do izjednačenja, 41:41, a zatim poenima Bogdanovića i do 2 poena prednosti. Nova trojka Markovića međutim donosi Radničkom +4.

li radnickiDa meč ne uđe u laganu završnicu pobrinuli su se Bogdanović i Giriček koji trojkama ponovo daju nadu Zagrepčanima i vraćaju ih na -8 (72:80)

Nova mini serija Radničkog, ovog puta Lija. Njegova nova 4 poena za novu prednost Đavola (45:43). Krapic sa linije penala ponovo dovodi Cibonu do izjednačenja, a posle nekoliko promašaja Markovića i Lija, Giriček i do prednosti od 2 poena. Ipak Bogdanović u samom finišu poluvremena pravi svoj 3. faul nad Lijem, a Amerikanac poravnava rezultat na 47:47.

Rezultat poluvremena 47:47. Meč su za sada obeležile loše odbrane na obe strane i sjajni Marković na jednoj i Bogdanović na drugoj strani.

Igokea poražena od Krke na svom terenu sa 66:78 pa bi Radnički u slučaju pobede stigao u top 7 i na korak od Evro takmičenja.

Čakarević sa 5 i Džo Vukosavljević na startu drugog poluvremena donose Radničkom 7 poena prednosti (54:47).

Serijom od 12:2 na početku treće četvrtine Radnički dolazi na +10 (59:49). Ni tu Radnički ne staje. Trojka Miletića za +13.

Zubčić sa 4 poena i Giriček sa 2, vraćaju Cibonu u igru. Prednost Radničkog pala na +9.

Trojka Vragovica u poslednjem napadu u 3. četvrtini daje  Cibosima nadu da mogu do pobede. Posle 3. četvrtine Radnički ima prednost od 8 poena (68:60). Ciboni problem predstavljaju i 4 lične Bogdanovića, dok Radnički isti problem ima sa Čakarevićem i Vukosavljevićem.

Trojke Miletića i poeni iz reketa Lija drže Radnički u velikoj prednosti. Trenutno +11 (77:66).

Bogdanović i Giriček trojkama vraćaju Zagrepčane u igru, Marković im parira i drži Radnički na sigurnih 84:76.

Radnički je međutim odbio i poslednji napad Cibone i trojkom Aleksića, njegovim prvim  poenima na meču, vratio se na +11.

Na kraju, potpuno zaslužena pobeda Kragujevčana od 89:79. Đavoli  su sada na 7. mestu na tabeli NLB lige sa skorom od 11 pobeda i 10 poraza i imaju lepe izglede da se u poslednjim 5 kola domognu pozicije koja vodi u Evro takmičenja.

Sjajnu partiju pružio je Marković, koji je postigao 29 poena, od toga čak 21 u prvom poluvremenu, uz 5 asistencija i 5 ukradenih lopti. Njemu uz rame bio je i sjajni Amerikanac Li sa 22 poena, kao i u prelomnim trenucima sigurni Miletić sa 13. U redovima Cibone, odličan je bio Bogdanović sa 28 poena, ali to je bilo nedovoljno za pobedu u srcu Šumadije.

Radnički: Marković 29, Li 22, Miletić 13, Vukosavljević 9, Čakarević 7, Aleksić 3, Špica 2, Gadefors 2, Mijatović 2.

Cibona: Bogdanović 28, Giriček 11, Radošević 12, Zubčić 9, Vrbanc 3, Rožić 5, Vragović 3

Izvor: Sportske.net