Arhiva vesti
Postavljeno: 01.03.2011

Poraz od Partizana

Košarkaši Partizana savladali su kragujevački Radnički sa 80:64 u drugom srpskom derbiju ovog vikenda. Crno-beli su uspeli da se revanširaju Kragujevčanima, a meč je rešen na početku psolednje deonice, kada je Partizan napravio seriju 10:0.

Partizan je bolje počeo meč, nakon dva zakucavanja Veselog došao do 11:4 i Miroslav Nikolić je bio prinuđen da pozove tajm-aut.

Crno-beli su usmerili odbranu prema Liju, pa je Radnički ostao bez pravih rešenja u napadu i Partizan je došao do +11. Finiš prve deonice pripda gostima koji malo dolaze do daha i u nastavak meča ulazi se sa rezultatom 23:17 za Partizan.

Kragujevčani drugi kvartal otvaraju serijom 8:0, zonska odbrana Radničkog paralisla je crno-bele i gosti preuzimaju vođstvo. Razigrao se Majkl Li, odlično ga je podržao Vukosvaljević i Radnički je u 24.minutu na +5.

vukosavljevicCrno-beli se odlučuju da stanu u zonsku odbrani i to donosi rezultat, a veliki problem za goste je činjenica da Vukosavljević, Čakarević i Mijatović imaju po tri lične greške. Serija domaćina 10:0 i na ulasku u 17. minut Partizan vodi 34:30.

Završnicu poluvremena bolje je odigrao Radnički, a u tome mu je pomogao i Partizan sa nekoliko grešaka u fazi napada. Na poluvreme se ide sa 40:39 za Partizan uz 11 poena Veselog, a Kecman i Lučić dodali su po sedam. Kod Radnničkog Vukosavljević najefiaksniji sa 12 poena, Li je ubacio poen manje, a Marković je dodao 7 peona.

Domaćin bolje otvara treću deonicu i serijom 9:2 dolaze do opipljivije prednost 49:41. Majkl Li ne dozvoljava da crno-beli prelome utakmicu i na ulasku u 28. minut Radnički je ponovo u igri 52:49.

Mladi Lučić održava višak na strani crno-belih, a u poslednji kvartal se ulazi sa vođstvom domaćin 60:54. Partizan je sjano šutira za dva poena, ima veliki skakčki suficit, pa četiri izgubljene lopte više od gostiju nisu problem.

gistRadnički na startu četvrtog perioda ne pogađa nekoliko otvorenih šuteva i prednost Partizana ide na 64:54. Kragujevčani više od četiri minuta ne uspevaju da poentiraju, a crno-beli dolaze do +16.

Nakon tajm-auta Miroslava Nikolića gostujući sastav pravi seriju 7:0, pa je i Jovanović morao da odgovori minutom odmora 70:61. Sudije nisu priznale čiste poene Vukosavljevića u prvoj akciji posle tajm-auta, što kao da je unervozilo Kragujevčane koji su dozvolil seriju crno-belih za +15.

Meč je bio rešen, a Veseli i Gist su atraktivnim zakucavanjima overili novi trijumf crno-belih 80:64. Oba tima su slabo šutirala za tri poena, Partizan je imao nestvarnih 86% u šutu za dva i čak 20 skokova više, što je i bilo ključ pobede.

Jan Veseli najefikasniji u pobedničkom timu sa 19 poena i 6 skokova, Lučić je dodao 14, a Gist po 11 poena i skokova. Kod Radničkog Majkl Li je postigao 24 poena uz 6 skokova, Vukosavljević je zabeležio 16, a Marković 10 poena.

Izvor: Sportske.net