Arhiva vesti
Postavljeno: 31.03.2011

Pao Partizan u Beogradu

Košarkaši Radničkog savladali su Partizan u Pioniru sa 96:91 u derbi meču 3.kola Super lige Srbije. U meču koje su obeležili dobri napadi i slabe odbrane Kragujevčani nadigrali šampiona.

cakarevicNakon ravnopravnog početka, Božić je uz pomoć Gista doveo Partizan do prve opiljivije prednosti 21:14. Gosti u drugom delu prvog kvartala hvataju priključak i nakon deset minuta igre crno-beli imaju minimalnih 29:27.

Kragujevčani drugu deonicu otvaraju mini-serijom 5:0, ali domaćin odgovara trojkama Amerikanaca i ponovo preuzima vođstvo 37:32. Igralo se u serijama, Radnički je ubacio sedam poena u nizu, a Džerels i Lučić u finišu polvremena smanjuju zaostatak domaćina 46:45.

U prvih dvadeset minuta Čakarević je bio najefikasniji sa 15 poena, dok je kdo Partizana Gist dvocifreni sa 10 poena. Crno-beli imaju pet skokova više od gostiju, ali i četiri asistencije manje.

milosavljevicTreća deonica je u znaku Partizana koji predvodi raspoloženi Milosavljević i prednost domaćina je u 25. minutu 63:54. Kragujevčani ne pomišljaju na predaju, Mijatović preciznim šutevima iza 6.75 vraća svoj tim u igru 66:65.

Ipak završnica trećeg perioda pripada domaćinu, Nikolić dobija tehničku i Partizan u poslednju deonicu ulazi sa +7.

Radnički je bolje otvorio završnih deset minuta i u 34.minutu Kragujevčani vode 79:78. Partizan je ušao u ritam koji odgovara gostima, ali zahvaljujući ofanzivom skoku crno-beli u poseldnjih pet minuta ulazi sa vođstvom 83:82.

radnickiDve trojke Mijatovića za vođstvo Radničkog 91:89, ali ofanzivni skok je apsolutno na strani domaćina. U poseldnja dva minuta Kragujevačni ulaze sa +3. Gist preteruje sa solo pokušajima, a Mijatović ličnom u napadu daje nov napad Partizanu.

Gist je pokušao da nadmudri tri igrača gostiju, ali nije uspeo i Miletić sa penala diže prednost Radničkog na 94:89 na 77 sekundi pre kraja. Džerels je nakon tajm-auta prokockao napad, ali ni Alekisć ne pogađa i Katić sa penala smanjuje na 91:94 na 52 sekunde do kraja.

Majkl Li nije pogodio trojku za pobedu, ali su gosti odigrali dobro u defanzivi i Marković sa linije slobodnih bacanja pogađa za +5. Brzi pokušaj Džerels ne prolazi, a u preostalih devet sekundi nema poena i Radnički zasluženo slavi sa 96:91.

U pobedi Kragujevčana Danilo Mijatović je ubacio 20 poena (5/6 za tri poena), Čakarević je postigao 18, Miletić 16, Šulović 14, a Li poena. Kod Partizna Jan Veseli 16 poena i 11 skokova, Gist 14, Milosavljević 11, a Džerels 10 poena.

Izvor: Sportske.net